Whatsapp Hattı

Ücretsiz Kargo

 

  ​      
 

 

 

ORTEZ PROTEZ Endikasyondan Pratiğe

  • 9786057607362
  • Özcan Kaya
  • İstanbul Tıp Kitabevleri
  • 2019
  • 292
95.00 TL
İlgili Ürünler
Ürün Bilgileri Taksit Bilgileri Yorumlar Soru ve Cevap

Ortez protez ve yardımcı cihaz uygulamaları tababet tarihi ile neredeyse aynı zamanlara kadar gitmektedir. Hatta bazı yazıtlarda bu uygulamaların sistematik tıbbi uygulamalardan daha da eskiye dayandığına işaret eden bulgular mevcuttur. Geçmişten günümüze özellikle ortopedi ve travmatoloji ile fiziksel tıp uygulamalarında tedavinin merkezinde  bu uygulamalar hep yer bulmuştur. Tıbbın göstermiş olduğu teknolojik ilerlemeler ile birlikte bu uygulamalar da hastalar adına daha estetik, fonksiyonel ve kolay kabul edilebilir noktaya gelmiştir. Çok ağır metal, ahşap ve deri gibi kullanılması, taşınması ve estetik kabul edilebilirliği zor olan ortez protez uygulamalarından günümüzde gayet estetik ve zihinsel kontrolü bile mümkün olabilen protezlerin geliştirildiği bir noktaya gelmiş bulunmaktayız.

Neden ‘Endikasyondan Pratiğe Ortez ve Protez ‘kitabını yazma ihtiyacını hissettiğimizi irdelediğimizde ilk aklımıza gelen eğitim öğretim faaliyeti yürüten devlet ve vakıf üniversitelerinde görevli olan ve bu kitabın ortaya çıkmasına katkısı olan değerli öğretim üyelerince bu derslere yönelik kaynak olmayışının birbirlerinden habersizce tespit edilmiş olmasıdır. Bu çıkış noktası itibarı ile Ortez ve Protez ile ilişkili dersler için kaynak olması hedeflenmiştir. Bunun yanında kas iskelet sistemi hastalıkları ile uğraşan sağlık profesyonellerine pratik bir başvuru rehberi amacı da taşımaktadır. Kitabımız sancılı süreçlerden geçerek de olsa bu alanda ilklerden bir kitap olması itibarı ile zaman ile daha da geliştirilmeye açık bir şekilde oluşturulmaya çalışılmıştır.

Bu noktada değerli sağlık profesyonellerinin her zaman katkısına açık olacağı muhakkaktır.

Burada en büyük saygıyı ve teşekkürü hak eden bu konuda bilgi birikimini son bilimsel yayınlar süzgecinden geçirerek bölümlerine aktaran öğretim üyesi hocalarımdır. Beraber yakalanan bu üretme sinerjisi ile kitabımızın canlı bir kitap olarak büyüyen ve yıllara uzun soluklu bir şekilde katkı sunabilen bir eser olması bütün yazarlar olarak ortak dileğimizdir.

Özellikle burada bahsetmeden geçemeyeceğim kurumlardan  öncelikli olarak ; beni Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak yetiştiren ve bu kitabın yazar olarak yükünün neredeyse yarısını üstlenen İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji ailesi ve bünyesinde çalışmaktan hep mutlu olduğum  bu kitabın ortaya çıkışında moral ve motivasyon açısından hep desteğini hissettiğim Ortho Expert ailesi sayesinde bu eser vücut bulmuştur.

 

İş Bankası

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar

2 47.50 TL 97.92 TL
3 31.67 TL 98.86 TL
Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.