Whatsapp Hattı

Ücretsiz Kargo

 

  ​      
 

 

 

Müller'in Akciğer Hastalıkları

  • 9786057607492
  • Mecit Süerdem
  • İstanbul Tıp Kitabevleri
  • 2019
  • HEMEN TESLİM
375.00 TL
İlgili Ürünler
Ürün Bilgileri Taksit Bilgileri Yorumlar Soru ve Cevap

Akciğer hastalıklarının histopatolojik bulgularının radyolog tarafından bilinmesi, hastalığın görüntüleme çalışmalarında yarattığı anormalliklerin tam olarak anlaşılabilmesi için gereklidir.

Bunun tam tersi olarak, patolog için hastalığın radyolojik özelliklerinin ve yayılımının bilinmesi sıklıkla tanıya yardımcıdır ve bazen tanıda bu bilgiler çok önemlidir.

Patoloji uzmanı örnekleri mikroskobik olarak değerlendirme, gerektiğinde özel boyalar ve immünohistokimyasal ek testler yapabilme avantajına sahip iken, radyoloji uzmanı hastalığı sadece filmdeki görüntüsü ile tanımlamaya çalışır.

Histolojik örnekler küçük akciğer dokularından alınır ve böylece histopatolojik değerlendirme sadece buzdağının görünen kısmı ile sınırlı kalır. Radyoloji uzmanı tüm akciğeri değerlendirebilir ve mediasten ile plevra görüntülerinden ek tanısal ipuçları araştırabilir. Pekçok hastalık karakteristik yayılımlara sahip olduğu için, tüm akciğerin değerlendirilmesi ile belirlenebilir özelliktedir ve hastalığın radyolojik özelliği ile yayılımı genellikle kesin tanıyı koymada yardımcı olur.

 

İçerik ve tanımlamalar olarak ilk baskıyı tekrarlamaya çalışmamıza rağmen, iki baskı arasındaki zamanda biriken yeni bilgileri de kitaba dahil ettik ve daha yüksek kaliteli görüntüler seçmeye çalıştık. Görüntüleme çalışmaları esas olarak ince kesit bilgisayarlı tomografilerden elde edildi. Histopatolojik görüntülerde hem bütün olarak patolojik parça hem de histopatolojik örnekler kullanıldı. Kitabın radyologlar, patologlar, göğüs cerrahları ve göğüs hastalıkları uzmanlarına yararlı olmasını ümit ediyoruz.

 

İş Bankası

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar

2 187.50 TL 386.51 TL
3 125.00 TL 390.23 TL
Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.