Whatsapp Hattı

Ücretsiz Kargo

 

  ​      
 

 

 

Muayenehane Açıyorum!

  • 9786057607348
  • Seran Ünlüer
  • İstanbul Tıp Kitabevleri
  • 2019
  • 149
35.00 TL
İlgili Ürünler
Ürün Bilgileri Taksit Bilgileri Yorumlar Soru ve Cevap

           Yıllarca büyük emeklerle okuyan Tıp Fakültesi Mezunları, Çok Değerli Meslektaşlarımın mesleki sıkıntılarına ışık tutma amacıyla yazdığım bu kitabımda; Son yıllarda oldukça gündemde olan, hekimlerin bireysel, serbest çalışma isteklerinin nedenlerini tüm gerçekliği ile ortaya koyup; Mitolojik tıp tarihinden günümüze kadar Hekimlik mesleğinin evrimleşme sürecini, nerelerden  nerelere.. geldiğini anlatmaya çalıştım.

             “Artık günümüzde Hekimler neden bireysel çalışmayı tercih ediyor? Hekimin çalışma şartlarındaki son değişiklikler Hekimlik mesleğini nasıl bu kadar etkiledi? Meslekte gelinen son nokta neresidir? Sistem kaynaklı sorunlar Hekimin mesleğini icra edebilmesini engeller bir duruma mı geldi? Muayenehane açabilmek için uygun koşullar neler olmalıdır? Muayenehane açtıktan sonraki süreçte, muayenehanelerin işleyişleriyle ilişkili Hekimin bilmesi gerekenler nelerdir? Muayenehanede Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesi başvurusu, Ünite olarak yetkilendirme süreci ile Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesinin açılışı ve işleyişi ile ilgili Hekimin bilmesi gerekenler, meri mevzuata uygun davranış biçimleri nelerdir?” sorularına cevaplar aradım. 

            Bilindiği gibi Mevzuat denildiğinde; yürürlükte bulunan hukuk kurallarının tümü akla gelir. Hukuk düzeninde bulunan Normlar Hiyerarşisi, Anayasa>Kanun>Kanun Hükmünde Kararname>Tüzük>Yönetmelik>Tebliğ>Genelge şeklindedir. Buna göre Anayasa hepsinin üstünde olup onu Kanunlar ve KHK takip eder. Buradaki marifet aynı konu hakkında bu normlar arası ilişkileri kurabilmektir. Bu kitabımda teorikte bilinen mevzuat hükümlerinin, Sağlık Bakanlığımız adına, pratikteki uygulayıcısı olarak görev yapan şahsımın, edindiği bilgi birikimleri ve tecrübeleri, normlar hiyerarşisine uygun haliyle paylaşmak istedim. Umarım kitabım muayenehane açmak isteyen ya da muayenehanesi bulunan Çok Değerli Meslektaşlarım olan Hekim arkadaşlarıma faydalı olur..

İş Bankası

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar

2 17.50 TL 36.07 TL
3 11.67 TL 36.42 TL
Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.