Whatsapp Hattı

Ücretsiz Kargo

 

  ​      
 

 

 

KLİNİK KARDİYOLOJİ Tanı ve Tedavi

  • 9786057607010
  • Kamil Adalet
  • İstanbul Tıp Kitabevleri
  • 2019
  • 1445
520.00 TL
İlgili Ürünler
Ürün Bilgileri Taksit Bilgileri Yorumlar Soru ve Cevap

2013 yılında ilk baskımız yayınlandı. Kitabımız “Semiyoloji” kitabına ihtiyaç duyulmamasını sağlayan giriş bölümleri sonrasında, “Kardiyolojinin Tanı ve Tedavi Metotları”nı içerecek, ardından “Klinik Kardiyoloji” kitabında olması gerektiği gibi, ancak daha geniş bir spektrumda, kalp ve damar hastalıklarının her konusu dozunda bir detayla anlatılmıştı. Tıp öğrencileri için kitabın göreceli olarak fazla ayrıntılı olduğu düşünülebilirse de, bazen bir konuyu gereğinden daha kısa anlatmanın, hekim adaylarının hastalıkları kavramasını imkansız kılacağını da biliyorduk; ayrıca gelişmiş Batı ülkelerindeki tıp fakülteleri öğrencilerinin eğitim kaynaklarından daha geride bir kitap olması da kabul edilemezdi. Bu hedeflerimize büyük ölçüde ulaşıldığına inanıyoruz. Son yıllarda kanıta dayalı tıp kavramına uygun olarak yayınlanan tüm kılavuzlar en güncel halleriyle kitapta yer aldı.

Kitabımız 16 kısımda yer alan 95 bölümden oluşmuştur. Her kısmın başlık sayfası sonrasında Kardiyoloji tarihinin seçilen 16 dönüm noktası ve öncü bilim insanları ile ilgili kısa bilgiler kronolojik sıra ile sunulmuştur.

 

Tümü ile yenilenen ikinci baskıda TAVİ, mitraclip, hipertrofik kardiyomiyopati, dilate kardiyomiyopati, restriktif kardiyomiyopati, sol ventrikül nonkompaksiyonu, aritmojenik sağ ventrikül kardiyomiyopatisi, kardiyak resenkronizasyon tedavisi ve lead ekstraksiyonu gibi konular yeni ve bağımsız bölümler olarak yer aldı.

Süratle artan bilgi akışı ve peş peşe yayınlanan “uluslararası kılavuz”lar nefes nefese bir çalışmayı gerektirmiş, tashih aşamasında bile bazı bölümlerin yeniden yazılması kaçınılmaz olmuştu.

Kitabımızın tıp fakültesi öğrencileri yanısıra kardiyoloji, iç hastalıkları, aile hekimliği ve acil tıp hekimliği anabilim dalları asistanları ve uzmanları için önemli bir Türkçe kaynak olacağı düşüncesindeyiz.

Kitabımızın sevgili öğrencilerimize ve tüm hekimlere yararlı olmasını dilerim.

 

 

İş Bankası

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar

2 260.00 TL 535.96 TL
3 173.33 TL 541.11 TL
Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.