Whatsapp Hattı

Ücretsiz Kargo

 

  ​      
 

 

 

Tıbbi Fizyoloji Klinik Anlatımlı 3.Baskı

  • 9786059528825
  • Halis Köylü
  • İstanbul Tıp Kitabevleri
  • 2019 / 3. Baskı
  • 590
125.00 TL
İlgili Ürünler
Ürün Bilgileri Taksit Bilgileri Yorumlar Soru ve Cevap

Fizyoloji; bir canlının canlı olma özelliğini devam ettirmede rol oynayan süreçlerin ne olduğunu, nasıl işlediğini, sistemler arasındaki ilişkileri ve kontrol mekanizmalarını inceleyen bilimdir. İnsan bedenindeki farklı hücre, doku ve organların canlılığı sürdürebilmek için nasıl birlikte çalıştığını açıklar. Klinik tıpta fizyoloji yaygın olarak kullanılır. Hastalıkların normal fizyolojik işleyişleri nasıl değiştirdiğini anlayabilmek için öncelikle normal fizyolojik işleyişler iyi bilinmelidir.

Günümüzde daha başlangıç aşamasında son derece kapalı ve anlaşılmaz konular tıp öğrencisinin önüne getirilmekte ve öğrenciden bunları anlaması beklenmektedir. Uzun ve gereksiz anlatımlar içinde öğrenci nereye dikkat etmesi gerektiğini bilememektedir. Ayrıca konuların sistematik bir şekilde verilmemesi, anlaşılması kolay olan konuları dahi zorlaştırmaktadır. Öğrenci, aslında öğretim metodundan kaynaklanan bu durumun tıp biliminin kendi zorluğundan kaynaklandığını düşünüp ona karşı bir soğukluk ve bıkkınlık duymaktadır.

Klinik Anlatımlı Tıbbi Fizyoloji, öğrencilerin fizyolojik süreçleri kavramasına yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Ansiklopedik bir fizyoloji kitabı değildir. Esas olarak öğrenciler düşünülerek yazılmıştır ve öğrenciler için gerekli olan temel fizyolojik süreçleri açıklar. Tıp fakültesi öğrencileri için yazılmış olmakla birlikte diş hekimliği, veterinerlik, eczacılık, sağlık bilimleri fakültesi öğrencileri ve fizyoloji bilgisini yenilemek isteyenler de yararlanabilir. Öğrencilerin bilmesi gereken konular kısa, öz, sade ve anlaşılır bir biçimde sunulmuştur. Kısa olmakla birlikte konuların yeterli açıklama içermesine özellikle dikkat edilmiştir. Çünkü konuları kısaltacağım diye bilimin sonuçlarının verilmesi öğrencilerin konuyu anlamasını zorlaştırır, anlayabilmek için daha çok vakit harcamalarına ve yorulmalarına yol açar. Klinik Anlatımlı Tıbbi Fizyoloji, hacmi küçük ama içeriği geniş bir kitaptır.

Kitap fizyolojinin ana çizgilerini içeren on yedi bölümden oluşmaktadır. Tamamında ortak bir dil kullanılmış, böylece bir bütünlük sağlanmıştır. Her bölümde öncelikle konuyla ilgili anatomi ve histoloji bilgileri, ardından fizyoloji bilgileri verilmiştir. Böylece başka bir kaynağa gerek duyulmadan konunun anlaşılması amaçlanmıştır. Ayrıca konuların birbirini tamamlayacak şekilde sırayla verilmesi ve gereksiz anlatımlardan kaçınılması ile öğrencinin dikkatinin dağılmaması ve en kısa sürede en yüksek verime ulaşması hedeflenmiştir. Kavramayı kolaylaştırmak amacıyla 390 şekil/grafik çizilmiş ve renklendirilmiştir. Ayrıca sık kullanılan kavramlar ve önemli noktalar koyu olarak işaretlenmiştir. Böylece kavramlar ve önemli noktalara vurgu yapılmıştır.

 

5

 

İş Bankası

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar

2 62.50 TL 128.84 TL
3 41.67 TL 130.08 TL
Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.