Whatsapp Hattı

Ücretsiz Kargo

 

              instagram

 

             Facebook

 

               Twitter

 

Kardiyopulmoner Fizyoterapinin Temelleri

85 kez incelendi.
5 5
65.00 TL
  • 9786059160926
  • Betül Taşpınar
  • Hipokrat Kitabevi
  • 2018
  • 290
65.00 TL
Ürün Bilgileri Taksit Bilgileri Yorumlar Soru ve Cevap

Kardiyopulmoner Fizyoterapinin

Temelleri

Kardiyak ve pulmoner sistemi ilgilendiren hastalıklar teknolojinin ilerlemesi ve sedanter yaşam tarzının yaygınlaşması sonucu gün geçtikçe artış göstermektedir. Bununla birlikte hastaların rehabilitasyon sürecine uyum göstermeleri de olumsuz etkilenmektedir. Teknolojideki yenilikler dezavantajlarının yanı sıra rehabilitasyon uygulamaları açısından bakıldığında avantaj da oluşturmaktadır. 

Cihazların kullanılabilirliği ve günlük hayata adaptasyonu, telerehabilitasyon uygulamalarının yaygınlaşması gibi avantajlar hastaların hastane dışında da takibi açısından yarar sağlayabilmektedir. Bu avantajlardan optimum yarar elde etmek adına toplumun ve sağlık profesyonellerinin kardiyopulmoner sistemi ilgilendiren hastalıkların önlenmesi, erken teşhisi ve özellikle rehabilitasyonunun önemi hakkında farkındalıklarının artırılması gerekmektedir. Çünkü birçok hasta asıl tanısı konulan hastalığı nedeniyle değil, kardiyopulmoner sistemi ilgilendiren bir problem nedeniyle kaybedilmektedir. Bu nedenle kardiyopulmoner rehabilitasyon, tüm sistemleri ilgilendiren hastalıklarda rehabilitasyon sürecine dahil edilmelidir. Erken taburculuk ve dolayısıyla maliyet etkinliği yönüyle de düşünüldüğünde tüm hasta grupları erken dönemde bu açıdan değerlendirilmelidir. İlaveten sağlıklı bireylerde de sağlığın korunması ve geliştirilmesi açısından kardiyopulmoner rehabilitasyon uygulamaları önemli yer tutmaktadır. Bu alanda uluslararası birçok kitap bulunmaktadır. Ancak bu şekilde temel bilgileri içeren özellikle lisans düzeyinde kullanılabilecek ulusal kitapların kısıtlı olması açısından bu kitabın okuyuculara yol gösterici olacağını ve önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. 

Kitabın Türkçe’ye çevrilmesinde emeği geçen meslektaşlarıma, eşim 
Doç. Dr. Ferruh TAŞPINAR’a, Hipokrat Yayınevi ve özellikle Hüseyin
ÇAĞLIKASAP’a, destekleri için çocuklarıma ve aileme teşekkürlerimi sunarım. Öğrencilerimize, meslektaşlarımıza ve kardiyopulmoner rehabilitasyonla ilgilenenlere yararlı olması dileğiyle…

İş Bankası

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar

2 32.50 TL 67.00 TL
3 21.67 TL 67.64 TL
Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.