İç Hastalıklarında Semptomdan Tanıya

1918 kez incelendi.
4 5 1918
277.78 TL
  • 9786059528573
  • Scott D.C Stern
  • Tufan Tükek
  • İstanbul Tıp Kitabevleri
  • 2018
  • 575
300.00 TL
İlgili Ürünler
  • Detaylı Açıklama
  • Taksit Seçenekleri
  • Yorumlar

Bu kitapla iç hastalıklarında vaka temelli yaklaşımla tanısal süreci öğrenin..

İç Hastalıklarında Semptomdan Tanıya, size kanıta dayalı, adım adım değerlendirme süreçlerini, tanı koymayı, hastaları klinik şikayetlerine göre tedavi etmeyi öğretir.Bu yöntemi uygulayarak spesifik hastalıkları tanıyabilecek ve en etkili tedavileri verebileceksiniz.

Her bölüm bir ana şikayete yer verir ve vaka ile başlar, ayırıcı tanıların nasıl düzenleneceğine kılavuzluk eder. Vaka ilerledikçe klinik nedenler detaylıca açıklanır.Belirlenmiş vaka için ayırıcı tanılar, öncü tanısal hipotez ve alternatif tanısal hipotezler için klinik ipuçları ve önemli testlerin altı çizilerek tablolarla özetlenir. Bölüm devamında, ilgili tanılar gözden geçirilir.Tıpkı gerçekteki gibi, testler uygulandıkça vaka adım adım açıklanır, tanılar doğrulanır ya da dışlanır.

Semptomdan Tanıya 3 şekilde kullanılabilir.

Birincisi, 3.sınıf Tıp öğrencisine rehberlik etmesi için okunması amacıyla tasarlanmıştır.

İkincisi, ayrı bir bölümü okumak yoluyla belirli bir problemi öğrenmek için harikadır.Bir bölüme odaklanmak ele alınan probleme kapsamlı yaklaşımı sağlayacaktır.Ayırıcı tanıların çerçevelenmesi, birkaç ilginç vakayı çalışma fırsatı, uygun hastalıkların gözden geçirilmesi.

Üçüncüsü, Semptomdan Tanıya belirli sorunlarda bilgi sağlamak için indeks kısmı kullanılarak spesifik hastalıkları gözden geçirmek için oluşturulmuştur.

3.baskı hasta düzeyindeki verilerden (bulgu, semptom ve laboratuvar testleri) çalışma sürecinin nasıl öğrenileceğine daha fazla önem vererek 5 yeni bölümle -kanama bozuklukları, dizüri, hematüri, hipotansiyon ve boğaz ağrısı- genişletilmiştir. Tüm bölümler iç hastalıklarında karşılaşılan yaygın semptomlara yeni yaklaşımlar getiren son araştırma sonuçlarını içermektedir.

23
İŞ BANKASI
Taksit TutarıToplam Tutar
154.61 TL309.21 TL
104.06 TL312.18 TL
Bu ürüne henüz yorum yapılmadı.
YORUM YAP
Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.