Her Yönüyle Anatomi

16452 kez incelendi.
4 5 16452
100.00 TL
  • 9786054949618
  • Yasin Arifoğlu
  • İstanbul Tıp Kitabevleri
  • 2017
  • 578
108.00 TL
İlgili Ürünler
  • Detaylı Açıklama
  • Taksit Seçenekleri
  • Yorumlar

Anatomi eğitiminde kalıplaşmış kurallarla, sadece sistematik olarak konuların öğrenilmesi öğrenciyi ezbere zorlayan bir sistem olmaktadır. Anatomik yapılar anlatılırken fonksiyonel bilgiler yanında klinik bağlantılar da verilirse bilgilerin kalıcılığı artar ve anlaşılması kolaylaşır. Ancak uygulama yapılmadan ve görsel materyallere dayandırılmadan hiç bir teorik eğitim başarılı olamaz.
Daha önce “klasik” olarak verilen anatomi eğitimi günümüzde tıp fakültelerinin çoğunda “entegre sisteme” göre yapılmaktadır. Son zamanlarda “interaktif eğitim”, “modül sistemi” ve “sarmal sistem” adı ile eğitim verilmektedir. Geçmiş yıllarda ve günümüzde anatomi eğitimiyle ilgili klinik bölümlerce yapılan eleştirilerin başında öğrencilerin kliniklere başladıkları zaman, anatomi alt yapılarının yeterli olmadığı ve öğrencilerin anatomi eğitiminde detaylara boğuldukları hasta başında ise gerekli anatomi bilgilerini kliniğe yansıtamadıkları gibi geri bildirimleri gelmekteydi.
Bu eser hazırlanırken; İstanbul tıp Kitabevinin telif hakkına sahip olduğu anatomi atlaslarında yer alan şekiller, anabilim dalında çekilen fotoğraflar ve bazı çizimlerle kitaba zengin bir görsellik kazandırılmaya çalışılmıştır. Kaslar ve bazı spot bilgiler tablo halinde verilerek aranan bilgilere kolay ulaşılması sağlanmıştır. Ayrıca konuların son kısımlarında çok detaya kaçmadan “Klinik Bağlantılar ve Yorumlar” kutucukları ile klinik ilişkinin kurulması sağlanmıştır. Bu eser ile ilgili çok eksiğimin olduğunu biliyorum. Eleştiriler,geri bildirimler, düzeltmeler ve katkılar  bana yol gösterici olacaktır.

Bu kitabı hazırlarken esinlendiğim ve 1981-1986 yılları arasında uzmanlık eğitimi (PhD) aldığım Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı hocalarıma ve öğretim üyelerine, Kaynaklarda yer alan Anatomi ve Terminoloji konusunda eserleri ile ve açtığı kurslarla katkısı olan tüm meslektaşlarıma, Gülhane Askeri Tıp fakültesi, İstanbul Üniversitesi Cerahpaşa Tıp Fakültesi, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesinden katkısı olan tüm arkadaşlarıma, meslektaşlarıma, asistanlarıma ve 1992 yılından beri hazırladığım DERS NOTLARIMIN kitap haline getirilmesinde beni motive eden tüm öğrencilerime teşekkür ederim.
Eserin hazırlanması sırasında büyük bir gayret, çaba ve fedakarlık gösteren İstanbul Tıp Kitabevi ve çalışanlarına teşekkür ederim.

Bu eser; Tıp fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi (Fiziktedavi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetisyenlik, Ergonomi ve Odyoloji Bölümleri), Fiziktedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulları, Sağlık Yüksek Okulları, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okullarının bölümleri ve diğer Sağlıkla ilgili alanlardaki okulların öğrencileri, TUS’a hazırlık içinde olan ve ihtisası kazanan Genç hekimler, Y. lisans ve Doktora öğrencileri ile Akademisyenler için kaynak ve başvuru kitabı olarak hazırlanmış bir eserdir.
“Her Yönüyle ANATOMİ”nin tüm öğrencilere ve akademisyenlere faydalı olması dileğiyle.

 

Prof. Dr. Yasin ARİFOĞLU
2016, İSTANBUL

23
İŞ BANKASI
Taksit TutarıToplam Tutar
55.66 TL111.32 TL
37.46 TL112.38 TL
Bu ürüne henüz yorum yapılmadı.
YORUM YAP
Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.