Dermoskopi

482 kez incelendi.
4 5 482
370.37 TL
  • 9786059528627
  • Robert H. Johr
  • Gürel, Erdemir, Aksu, Erfan
  • İstanbul Tıp Kitabevleri
  • 2018
  • 548
400.00 TL
İlgili Ürünler
  • Detaylı Açıklama
  • Taksit Seçenekleri
  • Yorumlar

 

Yıllar boyunca öğrendik ki; yeni veya değişen, bazen bir veya daha fazla “ABCDE”lere sahip bir deri lezyonu, hastanın hızla aile hekimi/dermatoloğuna başvurmasını gerektirir. Tedavi edilebilen erken melanomların tanı ve tedavisinde, diğer hekimlerden daha çok dermatologların sorumluluğu söz konusudur. Bu nedenle uzman dermatoloğa yakışan, her tür ve her bölgede ortaya çıkan melanomun doğru tanınmasını sağlayacak tüm güncel tanısal araçlara hakim olmaktır.

En iyi dermatolojik teşhis uzmanlarının malign melanomun klinik, histolojik, dermoskopik/dermatoskopik ve klinik yönetimi hakkında en güncel bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Tıpkı klinik dermatoloğun; histopatolojiyi bilmesi gerekmesi gibi en iyi dermoskopistin de klinik ve dermatopatolojide ‘’uzman’’ olması gerekmektedir. Aynı zamanda dermoskopist, yeni kelimeler, tanımlamalar ve yöntemlerle dolu dermoskopi dilinde usta olmalıdır. Ayrıca benzersiz ve kapsamlı sözlük (dahil edilmiştir) hem dermoskopik teknik hem de terminolojiyle ilgili öğrenmede kolaylık sağlamaktadır.

Dünyadaki birçok melanom uzmanı, dermatolojik onkoloji ve dermatoloji alanında dermoskopi/dermatoskopinin önemini kabul etmişlerdir. Bütün bunların ışığında Dr. Robert H. Johr ve Wilhelm Stolz’dan hazırlanan, en son gelişmeleri yansıtan, kısa ve öz; Dermoskopi: Resimli Kendini Değerlendirme Rehberi’nin ikinci baskısını kütüphanemize sevinçle ekledik. Yazarlar tarafından “kısa, zevkli, özlü” şeklinde tanımlanan bu kitap; bu olağanüstü dermoskopistlerin “kafalarına” girmek ve bu önemli beceriyi, 218 hasta ve açıklamalı dermoskopik görüntüyle, onlara katılarak öğrenmek için harika ve cazip bir fırsat sunar. Kitap, gerçek hayattaki klinik dermatolojiye benzeyen öğrenme deneyimleri şeklinde düzenlenmiştir. Bu öğrenme deneyimleri, yazarların öğretim becerilerinin mükemmel birleşimi sayesinde birinden diğerine akar.

Dr. Robert H. Johr ve Dr. Wilhem Stolz özellikle dermoskopi öğretmek için oldukça yetkindirler. Klinik dermatoloji, dermatolojik onkoloji ve melanomda kapsamlı deneyime sahiptirler. Ayrıca her ikisi de örnek hocalar ve seçkin akademisyen (Dr. Johr Miami Miller Tıp Fakültesi’nde) ve profesördürler (Dr. Stolz Münih Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde).

İkinci basım kendini yenilemiştir. Çok sayıda yeni ve iyi hazırlanmış dermoskopik görüntü, genel dermatolojide dermoskopi kullanımına geniş bir bakış, pediyatrik dermoskopi ve yanısıra dezmoplastik melanom gibi melanom alt tiplerine çok başarılı bir bakış içermektedir. Derinin diğer kanserleri olan Merkel hücreli karsinom ve skuamöz hücreli karsinom da eklenmiştir.

Bu harika kitabın kısa-öz olması ve açıklığı, yoğun kli- nisyenler için mükemmeldir. Resimlerin kalitesi örnek teşkil etmektedir ve kolay okunmayı sağlayacak şekilde yazılmıştır. Öğretmenin ne olduğunu bilen iki akademisyen tarafından anlaşılır biçimde yazılmış ve mükemmel olmuştur. Bu tecrü- benin keyfini çıkarın!

Profesör Dr. Robert J. Friedman NYU Tıp Fakültesi Dermatoloji Bölümü

 

23
İŞ BANKASI
Taksit TutarıToplam Tutar
206.14 TL412.28 TL
138.75 TL416.24 TL
Bu ürüne henüz yorum yapılmadı.
YORUM YAP
Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.