Whatsapp Hattı

Ücretsiz Kargo

 

  ​      
 

 

 

Core Gelişimi

  • 9786059528603
  • Jeffrey M. Willardson
  • Çiğdem Bulgan, Mustafa Arslan Başar
  • İstanbul Tıp Kitabevleri
  • 2018
  • 221
45.00 TL
İlgili Ürünler
Ürün Bilgileri Taksit Bilgileri Yorumlar Soru ve Cevap

Core Gelişimi; okuyuculara egzersiz uygulamalarında sistematik bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, iki bölüme ayrılmış olan kitap, 16 farklı başlık altında toplanmıştır.

İlk bölüm, Core Anatomisi ve Biyomekaniği,Değerlendirme Süreci, Egzersiz Sırasında Kas Aktiviteleri, Gelişim Egzersizleri ve Drilleri ile Programlanmasını; İkinci bölüm olan Spora Özgü Core Gelişimi ise; farklı spor dalları için egzersiz ve antreman program örneklerini içermektedir.

Core Gelişimi, çeviri bir kitaptır ve National Strength and Conditioning Association (NSCA)'nın ''Spor Performans Serisi'' kitaplarından birisidir. Aynı zamanda NSCA'nın Türkçe'ye çevrilmiş ilk kaynak kitap olma özelliğini de taşımaktadır.

Kitabın içerisinde yer alan bazı anatomik terimler ve özellikle dördüncü bölümde tek tek açıklanan core egzersizleri orijinal isimleriyle olduğu gibi bırakılmıştır. Bu durum, egzersizlerin evrensel bir dile sahip olmasıyla beraber Türkçe'de anlamlı karşılığının bulunamamasından ve internet arama motorlarında hareket videolarının daha kolay bulunabileceğinden dolayı tercih edilmiştir. Bununla beraber, kitabın arka bölümünde bir 'Egzersiz Sözlüğü' oluşturularak, egzersiz isimlerinin Türkçe'ye uyarlaması da yapılmıştır. 

İş Bankası

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar

2 22.50 TL 46.38 TL
3 15.00 TL 46.83 TL
Bu ürüne henüz yorum yapılmadı, ilk yorum yapan siz olun..
Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.